Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Litografi 6627269



*

nr 662 7269


Einar Jolin

(1890-1976), Sverige


Litografi, Einar Jolin (1890-1976), 275/360


Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 oktober 2010
kl 18:36:13


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/10 14:49:18 1      300 kr
18/10 18:22:06 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Einar Jolin

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Läs mer om Einar Jolin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar jolin grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr